Hamarosan kezdetét veszi (január 19-29) az év legnagyobb független filmes fesztiválja Park Cityben. A Sundance Filmfesztivál mindig tartogat különleges csemegéket, amik aztán később más fesztiválokon is szépen szerepelnek. A tovább mögött néhány, mérvadónak számító külföldi, filmes szaklap szerint összegyűjtöttem, mik azok, amelyekről talán a későbbiek folyamán is hallunk majd.
XX
Öt női rendező, négy rövid történet, a műfaj pedig a horror antológia. Értelemszerűen négy horror mesére épül a film, és mindegyiket más-más rendező prezentálja, már ez önmagában is nagyon érdekesnek hangzik. Az egyik direktor Roxanne Benjamin egyébként producere volt a V/H/S 1-2 részének, továbbá a Southbound című horrort is ő dirigálta. Karyn Kusama neve ismerősen csenghet a filmrajongók számára, ugyanis az AeonFlux vagy az Ördög bújt beléd című filmek fűződnek a nevéhez. Sofia Carillo, Jovanka Vuckovic eddig rövidfilmekkel próbálkozott, míg St. Vincent leginkább a zenei világból lehet ismert.
Premier: január 22.
Landline
A történet szerint egy tinédzser áll a középpontban, aki húgával és a szüleivel él Manhattanben, a 90-es években. A két testvérpár felfedezi, hogy apjának viszonya van és ugyebár ekkor még a mobiltelefonok világát sem éljük, ami hangsúlyt kap majd a filmben. Műfaját tekintve vígjáték, és olyan színészek kaptak benne szerepet, mint John Turturro, Edie Falco, Jenny Slate vagy Jay Duplass. A rendezőnő Gillian Robespierre másodszor szerepel majd a Sundance-en.
Premier: január 20.
To the Bone
Marti Noxon egy újabb nő, aki egész estés rendezésre adta a fejét. Korábban rengeteg sikeres sorozat producere volt, mint például a Buffy, a vámpírok réme, A szökés vagy a Mad Men. Első filmjét nem is akármilyen nevekkel forgatta, ugyanis Keanu Reeves és az idei Golden Globe jelölt Lily Collins állt a kamera elé. A történet szerint egy fiatal, művész lány küzd az anorexiával, de találkozik egy orvossal, aki megpróbálja őt a gyógyulásban segíteni. Megjelenik benne még a szülők elválásának pokolian nehéz feldolgozása is. Noxon alapvetően igaz történetből dolgozott, meglátjuk, hogyan fogadják majd a filmet és talál-e egy remek forgalmazót.
Premier: január 22.
Call Me by Your Name
Az olasz, Luca Guandagnino olyan nevekkel forgatott már együtt, mint Tilda Swinton (Szerelmes lettem, Vakító napfényben), Ralph Fiennes, Dakota Johnson, Matthias Schoenaerts. (Vakító napfényb). Idei filmjének forgatókönyvét James Ivoryvel írta együtt, a történet egy kamaszfiú és egy tudós szerelmi kapcsolata köré épül, akik az olasz Riviérán találkoznak és szövődik közöttük különleges, szerelmi kapcsolat. Főszerepben egyébként Armie Hammer szerepel.
Premier: január 22.
Golden Exits
Alex Ross Perry hazánkban nem túl ismert rendező, ami nem véletlen, hiszen közepesen sikeres indie filmeket rendezett eddig. 2014-ben a Listen Up Philip című filmet forgatta Jason Schwartzmannal és Elisabeth Mossal , míg egy évvel később ismét Elisabeth Mossal készítette el a Queen of Earth című drámát. A Golden Exits szinopszisa szerint, egy ausztrál lány érkezik a nyár közepén Brooklynba, hogy két család életét is némiképp összezavarja, illetve megmutassa mennyire boldogtalanok valójában. Perry itt is Jason Schwartzmannal dolgozott együtt, de Chloe Sevigny és Mary-Louise Parker is feltűnik a filmben.
Premier: január 22.
The Yellow Birds
Háborús dráma, amely két fiatal katona köré épül, akik Irakban próbálnak harcolni és életben maradni. Kevin Powers regénye alapján Alexandre Moors készítette a filmet, aki korábban már járt a Sundance-en Blue Caprice című filmjével. A leendő fiatal Han Solo, Alden Ehrenreich, Tye Sheridan és Jennifer Aniston főszereplésével készült filmre már most nagyon kíváncsi vagyok.
Premier: Január 21.
Novitiate
Az afro-amerikai rendezőnő Margaret Bettsnek ez lesz az első egész estés filmje méghozzá egy coming of age drámával debütál. A történet egy kolostorban játszódik az 1950-60-as évek Amerikájában, amikor is egy fiatal apáca küzd olyan kérdésekkel mit a hit, az egyház változásai és a szexualitás. Az Oscar-díjas Melissa Leo kétségkívül a legnagyobb név a szereplőgárda között.
Premier: január 20.
The Big Sick
Michael Showalter nem pihen, hiszen tavaly is bemutatásra került egy filmje, a Hello my Name is Doris, amit az Oscar-díjas Sally Fielddel forgatott. A The Big Sick valós történet alapján készült, méghozzá a főszereplő, Kumail Nanjiani feleségével, Emily Gordonnal írta meg a forgatókönyvet saját életük alapján. Két fiatal egymásba szeret, ám a fiúnak a szülei meggyőződéses muszlimok, ami nehezítheti kapcsolatukat. Ám nem ez lesz a legnagyobb bajuk, ugyanis a lánynak egy titokzatos betegsége lesz, akit egyébként Zoe Kazan alakít. A filmben feltűnik még Holly Hunter és Ray Romano is. A Judd Apatow és Barry Mendel által szponzorált romantikus dráma kétségkívül érdesnek tűnik, egyelőre még nincs hivatalos amerikai bemutató dátuma, hiszen még a nagy forgalmazók most csaphatnak le a filmre.
Premier: január 20.
Beatriz at Dinner
Salma Hayek, John Lithgow és Chloe Sevigny és Jay Duplass, igen impozáns főszereplők. Miguel Arteta (Jóravaló feleség, Lázongó ifjúság) ezúttal egy érdekesnek hangzó dramedyvel jelentkezik, amely egy félig kamaradrámába ágyazott fekete humor. A történet szerint a természetgyógyász Beatriznak lerobban a kocsija és csatlakozik gazdag ügyfele vacsorájához, ám furcsa dolgokra derül fény.
Premier: január 23.
Mudbound
A kritikusok szerint ez lesz a legnézettebb filmek egyike a fesztiválon, hiszen Carey Mulligan és Garrett Hedlund igazi húzónevek. A rendezőnő, Dee Rees, a Bessie című alkotásával nyert már korábban díjakat és nem először jár Park Cityben sem, hiszen Pariah című alkotását is itt mutatták be. A Mudbound Hillary Jordan regénye alapján készült, amely egy farmon játszódik, méghozzá a déli Mississippiben. Két családot ismerhetünk meg, a birtokost illetve az ott dolgozókat. Minden megváltozik, miután két férfi visszatér a háborúból és egy valószerűtlen barátság veszi kezdetét. A háború után a rasszizmussal kell, hogy felvegyék a harcot.
Premier: január 21.
A Ghost Story
Casey Afflecknek sűrű napjai vannak, hiszen egyik díjátadóról a másikra jár és kaparintja meg a legjobb férfi színész elismerést a Manchester by the Sea-ben nyújtott alakításáért. A film tavaly itt debütált a Sundance-en és idén is lesz egy Casey Affleck film. A Ghost Story-ban Rooney Mara lesz a partnere és a filmet már most annyira sikeresnek jósolják, hogy lecsaptak rá a forgalmazók. Végül az A24 lett a befutó, amely olyan filmeket forgalmaz, mint a Moonlight, a Lobster vagy a 20th Century Woman.
A rendező, David Lowery már dolgozott együtt a két főszereplővel az Ain’t them Bodies Saints című filmben és most együtt térnek vissza Park Citybe. A történet szerint Affleck karaktere halott és szellemként tér vissza a házba, ahol szomorú szerelmét akarja figyelni. Morbidnak tűnő szerelmi téma ez, de január 22-én meg tudjuk, hogy a kritikusok hogyan fogadják a filmet.
Premier: január 22.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.