Az év első filmfesztiválja, a Sundance január 19-én veszi kezdetét. Az előző bejegyzésemben már 11 filmről esett szó, most következzen újabb 11 érdekesnek tűnő alkotás.
Berlin Syndrome
Cate Shortland 5 év kihagyás után jelentkezik új filmmel, a 2012-es Lore című második világháborús családi drámája után ezúttal a thriller műfajában alkotott. A történet szerint egy ausztrál lány vakációzni érkezik Berlinbe, ahol aztán összeismerkedik egy férfival, majd élvezik egymás társaságát. Amikor a lány szeretne távozni, a férfi nem engedi és fogva tartja lakásában. A főszerepben a tehetséges Theresa Palmer látható.
Premier: január 20.
Wind River
Taylor Sheridan első filmjével jelentkezik, miután forgatókönyv íróként olyan gyöngyszemeket tett le az asztalra, mint a Sicario vagy a Hell or High Water. A történet szerint Cory, a helyi lakos talál egy fiatal női holttestet, ám a kiérkező FBI ügynök nem ismeri a terepet és az időjárási körülmények sem megfelelőek, így segítséget kér a nyomozásban az ott élő férfitől. A főszerepben Jeremy Renner és Elisabeth Olsen.
Premier: január 21.
Thoroughbred
Anton Yelchin két utolsó filmjét is bemutatják a Sundance-en. Ebben a rendezőként debütáló, Cory Finley filmben két barátnő újra találkozik, ám kiderül, hogy már nem minden ugyanolyan, mint régen. Lehet, hogy egy gyilkosság mindent megold? A két női főszereplő Olivia Cook és a Hollywoodban egyre felkapottabb Ana Taylor-Joy.
Premier: január 21.
Sidney Hall
Logan Lerman és Elle Fanning neve jól cseng a filmrajongók körében, már csak miattuk is érdemes lesz várni erre a filmre. Lerman egy fiatal írót fog játszani, akinek éppen akkor kezd szétesni az élete, amikor hírnevet szerez magának könyvével. Shawn Christensennek ez lesz a második nagyjáték filmje, ám érdemes tudni róla, hogy Oscar-díjat nyert 2013-ban rövidfilmjével, a Curfew-val.
Premier: január 25.
Rememory
Ezt a sötét hangulatú scifi-fantasynak ígérkező filmet Mark Palansky rendezte és a főszerepre Peter Dinklage-t tette meg. Mindenki Tyrionja két Trónok harca évad forgatása között beiktatta ezt az elég bizarrnak tűnő filmet. A szinopszisa szerint adott egy özvegy és egy tanár, akik ráakadnak egy olyan találmányra, amely képes az emberi memóriát rögzíteni és lejátszani. A további szerepekben feltűnik Julia Ormond és Martin Donovan. Palansky második egészestés filmje (Penelope) ígéretesnek tűnik, meglátjuk lecsapnak-e rá a forgalmazók.
Premier: január 25.
Person to person
Két meglehetősen humoros színész, akiket általában vígjátékban szokhattunk meg, most egy drámára álltak össze. Michael Cera (Juno, Superbad, Scott Pilgrim) és Abbi Jacobson (Broad City sorozat) vannak a főszerepben. A történet szerint két new yorki fiatalnak egy meglehetősen problámás napját követhetjük nyomon. Ennél többet egyelőre nem lehet tudni Dustin Guy Defa filmjéről, de az már biztos, hogy a Berlini Filmfesztiválon is bemutatásra kerül majd februárban.
Premier: január 18.
Marjorie Prime
Geena Davis, Jon Hamm, Tim Robbins, kell ennél több? Igen, egy meglehetősen bizarr, ám érdekesnek ígérkező történet. A film Jordan Harrison Pulitzer-díjas darabjából készült és igen különleges szolgáltatás áll a középpontjában. Marjorie, élete vége felé közeledik és lehetősége nyílik a szolgáltatás alapján arra, hogy fiatalabb kiadású férjével töltse utolsó napjait. Marjorie-t az a 86 éves Lois Smith játssza, aki 1955-ben az Édentől keletre című filmben is szerepelt.
Premier: január 23.
Manifesto
Meglehetősen furcsa film, amelyet 12 nap alatt forgattak, 130 perces lett és Cate Blanchett 13 szerepet játszik benne. Mégis hogyan lesz élvezhető így ez a művészinek számító alkotás? Hát úgy, hogy Cate Blanchett elképesztő színésznő és érdekes megfigyelni a trailerben, ahogy átváltoztatták a különböző karakterekre. Mind a 13 rész egyébként tartalmaz különleges párbeszédeket is.
Bemutató: január 23.
The Little Hours
A történet szerint egy szolgálólány megszökik gazdájától és egy kolostorban talál menedéket. Sok ismertebb színész alkotja a szereplőgárdát, mint például Alison Brie, Aubrey Plaza, Dave Franco vagy John C. Reilly. A rendező, Jeff Baena tavaly is járt a fesztiválon a Life after Beth című filmjével, amelyet szintén Aubrey Plazával készített.
Premier: január 19.
Ingrid goes West
Ismét egy Aubrey Plaza film, amelyben egy mentálisan zavart nőt játszik, aki megőrül egy látszólag tökéletes életet élő közösségi média sztárért, Taylorért (Elisabeth Olsen). Ingrid úgy dönt, hogy elmegy összebarátkozni Taylorral, ám akkor a sztár viselkedése nyugtalanítóvá és veszélyessé kezd válni. Az első filmes rendező, Matt Spicer egyébként sötét humort ígért.
Premier: január 20.
Cries from Syria
A végén pedig jöjjön egy dokumentumfilm, amelyet, mindenhol de legfőképpen Európában le kellene vetíteni. Erre talán lesz is lehetőség a közeljövőben, ugyanis az HBO már megvásárolta a sugárzási jogokat. A történet nem másokról szól, mint a szíriai polgárokról, akik harcolnak a diktatúra ellen és soha nem adják fel a reményt. Vagy mégis? Miután több százezer civil ember meghalt, rengetegen kényszerültek arra, hogy elhagyják hazájukat. A film a kisgyermekek, a forradalom ikonjai és az újságírók szempontjából is megvizsgálja a Közel-Keleten zajló eseményeket. Evgeny Afineevsky rendezte az Oscar-díjra jelölt Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom című dokumentumfilmet is.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.